ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16196098
*
nr 1619 6098
Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 20:38:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 07:48:46
1
100 kr
13/5 15:59:06
2
200 kr
13/5 16:41:01
3
200 kr
13/5 16:41:01
2
200 kr (Budbetjänt)
13/5 17:31:35
1
250 kr
13/5 20:01:07
2
Vinnande bud
13/5 20:03:16
1
350 kr
13/5 20:03:16
2
(budbetjänt)
13/5 20:04:52
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i teak spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1619 6098
Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 07:48:46 | 1 | 100 kr |
| 13/5 15:59:06 | 2 | 200 kr |
| 13/5 16:41:01 | 3 | 200 kr |
| 13/5 16:41:01 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 13/5 17:31:35 | 1 | 250 kr |
| 13/5 20:01:07 | 2 | Vinnande bud |
| 13/5 20:03:16 | 1 | 350 kr |
| 13/5 20:03:16 | 2 | (budbetjänt) |
| 13/5 20:04:52 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i teak spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



